فرش قرمز آسمان برای صدیقه كیانفر

امروز ـ چهارشنبه ـ پیكر صدیقه كیانفر ـ بازیگر پیشكسوت كشورمان ـ در میان حسرت و اندوه همكارانی كه مانند مادر دوستش داشتند، به خاك سپرده شد.

1399/03/13
|
15:37

این بانوی هنرمند تا آخرین روزهای حیات دست از تلاش برنداشت و به‌رغم‌ ضعف بدنی ناشی از كهولت سن، همچنان به كارش عشق می‌ورزید و بر روی فرش‌های عالم هنر می درخشید. با به خاك سپردن صدیقه كیانفر بسیاری از خوبی‌ها هم به خاك سپرده شد و حالا فرشی قرمز در آسمان برای او پهن شده است تا آنجا بدرخشد.

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه (7 خرداد ماه) مراسم تشییع پیكر صدیقه كیانفر ـ هنرمند پیشكسوت رادیو، تئاتر و تلویزیون ـ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

در این مراسم كه با توجه به شرایط كنونی و خطر انتشار ویروس كرونا جمعیت زیادی شركت نداشتند، اصغر همت، سوسن پرور، امید زندگانی، مجید حمزه، شمسی صادقی، پریسا مقتدی، ماندانا اصلانی، افسانه محمدی، مهرداد عشقیان، احمد گنجی، مینا شجاع، كامیار محبی، رامین پورایمان، فاطمه هاشمی و سیروس همتی حاضر بودند.

همچنین سید محمد طباطبایی (مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت)، حمیدرضا افتخاری (مدیركل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش)، احمدرضا صدر (سرپرست روابط عمومی معاونت صدا) و محسن حسن‌زاده (مدیر روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی ) از مدیران حاضر در این مراسم بودند.

در مراسم تشییع پیكر صدیقه كیانفر، اصغر همت از هنرمندان رادیو و تلویزیون گفت: «خیلی‌ها دوست داشتند الان اینجا بودند و به صدیقه كیانفر ادای دین می‌كردند. وقتی كسی فوت می‌كند همه می‌آیند صرفا از خوبی‌ها می‌گویند و شاید گاهی غلو هم بكنند ولی همه شما كه اینجا هستید و از نزدیك با خانم كیانفر آشنایی داشتید می‌دانید هر چه در مورد خانم كیانفر غلو شود باز هم حق مطلب ادا نشده است.
كسانی در بین ما هستند كه شاید محبت و نگاه مهربان ایشان را فقط از مادرشان دیده باشند. محبت و مهربانی كه خانم كیانفر به ما داشت مادرمان هم نداشت؛ شاید این غلو باشد اما برای همه غلو نیست.
همیشه سرشار از نشاط بود و گله داشت كه چرا به من كار نمی‌دهید من می‌توانم كار بكنم. با خانم كیانفر یك سری از اخلاقیات و فرهنگ ما هم به خاك سپرده می‌شود. بی شك جزو بهشتیان هستند.»
سید محمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت پس از اصغر همت میكروفون را به دست گرفت تا درباره این هنرمند صحبت كند. طباطبایی گفت: «خانم كیانفر از معدود بازیگران ایرانی است كه در همه حوزه‌های هنرهای نمایشی كار كرد و تا سال‌های آخر عمرش هم كار كرد. ایشان در 86 سالگی در صحنه تئاتر بازی داشت.

طباطبایی از سوسن پرور برای ساخت تئاتر و همكاری با كیانفر تشكر كرد و ادامه داد: مهمترین ویژگی كیانفر مهربانی‌اش بود و كسانی كه با او كار كردند به او می‌گفتند مادر مهربان. نبود ایشان خسران است و خسران بعدی نبود كتاب و یا فایل صوتی و فیلم مستند درباره ایشان است.

امید زندگانی هم در این مراسم حضور داشت در حالی‌كه اشك می‌ریخت درباره صدیقه كیانفر گفت: سال گذشته با ایشان همكاری داشتم به من گفتند انرژی‌ام ضعیف شده چه كار كنم؟ حفظ كردن دیالوگ برایش سخت بود و با واكر می‌آمد. به من گفت دكتر سراغ داری تا من بروم كمی جان بگیرم و بهتر شوم. گفتم بله برایتان پیدا می‌كنم نمی‌دانستم قرار است انقدر زود از دنیا برود. خانم كیانفر می‌گفت هر چه تا الان كار كردم طلب‌هایم را نمی‌دهند و برای خرج زندگی باید كار كنم اما به انرژی احتیاج دارم.

سوسن پرور نیز كه با صدیقه كیانفر در تئاتر كار كرده بود، درباره این هنرمند فقید گفت: «او به من اعتماد كرد و پذیرفت در كارم باشد. برای من افتخار بزرگی بود. او بازیگر باهوش و خلاقی بود. هر روز تمرین برای ما درس بود. این تصور دیگران است كه شاید من فرشی را پهن كردم كه ایشان بدرخشد اینطور نیست لطف خدا شامل حال من شد كه بتوانم از حضورش استفاده كنم.

پرور درباره تئاتر «هایلایت» و تجربه همكاری با صدیقه كیانفر گفت: وقتی برای تئاترم به او زنگ زدم گفت چه به موقع زنگ زدی من الان بیمارستان هستم پس باید خوب شوم تا بیایم و بازی كنم. چون اصولا به كار تیمی معتقدم. در كار بعدی هم نقش ایشان محفوظ بود و بازی داشت الان هم نمایشنامه‌ای نوشتم كه متنی هم برای خانم كیانفر بود كه متاسفانه اجل مهلت نداد.
آخرین بار 12 فروردین با او صحبت كردم و خواستم كه ببینمش او گفت فرصت هست اما فرصت الان پیش آمد.

دسترسی سریع