14 خرداد 68 در مستند «روایت یك انتخاب» رادیو نمایش

روز چهارشنبه چهاردهم خرداد، مستند رادیویی «روایت یك انتخاب» از رادیو نمایش پخش می شود.

1399/03/20
|
09:20

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، انسیه شمس اللهی تهیه كننده برنامه رادیویی «روایت یك انتخاب» گفت: مستند «روایت یك انتخاب» به جزئیات مجلس خبرگان رهبری در روز 14 خرداد سال 1368 می پردازد و تلاش می كند گفتگوها و وقایعی كه آن روز در جلسه و در حاشیه جلسه رخ داده را روایت و بازسازی كند.

وی افزود: رویكرد این برنامه بازتاب نمایشی فضای حاكم بر جلسه آن روز خبرگان و مرور اسناد و شواهدی ست كه نشان می دهند از نظر حضرت امام خمینی (ره) و بسیاری از بزرگان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان، حضرت آیت الله خامنه ای فرد اصلح برای جانشینی امام رحمت الله بوده اند، به نحوی كه از همان ابتدای جلسه ناخودآگاه افكار و دل های نمایندگان خبرگان رهبری به سوی ایشان متمایل می شود.

شمس اللهی ادامه داد: جایگاه بالای علمی و اجتماعی حضرت آیت الله خامنه ای قبل و پس از رحلت حضرت امام(ره) بر كسی پوشیده نبود و همین واقعیت موجب شد تا نمایندگان ملت در مجلس خبرگان دست به تصمیمی انقلابی بزنند و فردی را به مقام رهبری برسانند كه از هر نظر شایستگی این مقام را دارا بودند.

این تهیه كننده رادیویی در پایان گفت: مستند نمایشی «روایت یك انتخاب» مروری است بر آنچه در روز یكشنبه 14 خرداد 1368 در مجلس خبرگان رهبری گذشت.

این مستند رادیویی روز چهارشنبه چهاردهم خرداد، ساعت 21 از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع