پخش مجموعه نمایشی «سریر» از رادیوهای نمایش و جوان

پخش مجموعه نمایشی- رادیویی «سریر» با موضوع شیوه مداحی صحیح در ماه محرم در رادیو نمایش و رادیو جوان از روز شبنه اول شهریور ماه آغاز می شود.

1399/05/31
|
05:34

به گزارش خبرگزاری فارس، «سریر» به سفارش رادیو جوان در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

فاطمه حسن وند نویسنده این سریال رادیویی گفت: «سریر»داستان چهار شاعر است كه تصمیم می گیرند برای بهبود اشعار مداحی ، اشعاری حماسی با موضوع حماسه ی كربلا بسرایند.هر كدام از این چهار شاعر در جریان سرودن این اشعار، اتفاقاتی را تجربه كرده و تحولات روحی و معنوی ویژه ای پیدا می كنند.

وی افزود: سریر به معنی جایگاه است،جایگاهی كه هر انسانی در جهان هستی برای خود می سازد،شخصیت های این نمایش با این پرسش كه اگر ما جای یزید بودیم چرا واقعه ی كربلا را به وجود می آوردیم به شناخت یزید درون خود و یا بهتر بگویم خودشناسی دست میابند.
این نویسنده ادامه داد: «سریر» یاد آور میشود كه داستان كربلا تنها روایت یك جنگ نیست ،روایت اعمال و رفتارهاست و به این نكته می پردازد كه به هنگام اشتباه باید مانند حر توبه كرد و پوزش دیگران را مانند امام حسین «ع» بخشید.

حسن وند خاطرنشان كرد : نمایش «سریر» بر این موضوع تأكید دارد كه مجالس مداحی باید مدرسه ی تعلیم و تعلم فرهنگ عاشورا باشد و جایگاه مهم شعر مداحی را یاد آور میشود، پس مجالس مداحی جایگاه ذكر هر شعر بی محتوایی نیست.

مجموعه نمایشی«سریر» در 28 قسمت به نویسندگی فاطمه حسن وند، تهیه كنندگی فرشاد آذرنیا، كارگردانی میرطاهر مظلومی، افكتوری نازنین حسن پور ، صدابرداری فرزاد شریفی، گویندگی مهدی طهماسبی و با هنرمندی شهین نجف زاده، پریسا مقتدی، شیما جان قربان، مهدی طهماسبی، حمید یزدانی ، عباس توفیقی، بهادر ابراهیمی، مسعود زنوزی راد در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از روز شنبه اول شهریور ماه ساعت 2:30 دقیقه بامداد به روی آنتن رادیو جوان می رود و ساعت 4:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع