شهدای ورزشكار سوژه یك نمایش رادیویی شدند

مجموعه رادیویی «قهرمانان جاوید» از رادیو ورزش و رادیو نمایش پخش می شود.

1399/06/02
|
14:14

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، از این هفته مجموعه رادیویی «قهرمانان جاوید» كه به زندگی ورزشكاران شهید می پردازد از دو شبكه رادیویی نمایش و ورزش پخش می شود.

این مجموعه رادیویی به سفارش رادیو ورزش در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و همزمان از شبكه رادیویی نمایش نیز پخش می شود.

فریدون محرابی كارگردان مجموعه رادیویی «قهرمانان جاوید» با بیان اینكه این قهرمانان هم در ورزش و هم در دفاع از وطن بی دریغ بودند، افزود: این نمایش بر اساس داستان‌های واقعی نوشته شده و فكر می كنم ما در عرصه نمایشنامه نویسی نیاز به تمركز و دقت بیشتری داریم تا بتوانیم پرداخت نمایشی مناسب تری از زندگی قهرمانانمان داشته باشیم.

وی همچنین درباره نحوه كارگردانی این نمایش رادیویی گفت: وقتی كه بازیگران را انتخاب می كردم طبیعتا اولین درخواستم از آنها این بود كه به زندگی این شهدا نزدیك شوند و سعی كنند كه این قهرمانان را به درستی بشناسند و تا جایی كه می توانند از بازی كردن پرهیز كنند تا قابل باور باشند.

این كارگردان رادیویی ادامه داد: قهرمانان نمایش ما، انسان های خاصی بودند، شاید در نگاه اول به نظر برسد كه آنها افراد معمولی جامعه بودند اما از این جهت خاص هستند كه در یك موقعیت خاص، اتفاقی خاص را رقم زدند.

محرابی عنوان كرد: در بخش فضاسازی تلاش كرده ام ایده جذابی را در اجرا اضافه كنم تا برای شنونده قابل باور باشد.

این هنرمند در پایان گفت: چون زمان اتفاق نمایش بین سال های 59 تا 67 رخ می دهد سعی كردم به همكارانم یادآوری كنم كه در آن زمان فضا و آدم ها در چه شرایطی بودند و موقعیت ها چگونه بودند تا شكل بازی ها در اجرا برای شنونده باورپذیر باشد.

مجموعه نمایشی «قهرمانان جاوید» در 18 قسمت به نویسندگی معصومه سلیمی نسب، كارگردانی فریدون محرابی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری علی حاجی نوروزی و با هنرمندی حمید منوچهری، ایوب آقاخانی، طاهر مظلومی، پریسا مقتدی، بهرام سروری نژاد، ماكان رضایی پور، مهرداد شیخی جكتاجی‌ و عباس توفیقی از اول شهریور ماه ساعت 8:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش شده است و ساعت 13:45 نیز روی آنتن رادیو ورزش می رود. همچنین این نمایش ساعت 17:30 از رادیو نمایش تكرار می شود.

دسترسی سریع