پخش «قصه واقعه» با حضور 50 بازیگر رادیویی/ روایت عاشورا از 125 سال قبل

مجموعه رادیویی «قصه واقعه» با حضور نزدیك به 50 نفر از بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو به روی آنتن رادیونمایش می رود.

1399/06/02
|
14:59

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، این مجموعه رادیویی در 28 قسمت توسط بابك صفی خانی نوشته شده و رامین پورایمان كارگردان آن است.

بابك صفی خانی كه علاوه بر نویسندگی مجموعه رادیویی «قصه واقعه»، تهیه كنندگی آن را نیز بر عهده دارد در این باره گفت: این نمایش بر اساس قیام عاشورا نوشته شده اما حوادث را از 125 سال قبل بررسی كرده است و در نهایت قصه به روز عاشورا می رسد.

وی افزود: نكته قابل توجه در این نمایش رادیویی آن است كه در داستان آن بیش از 90 شخصیت وجود دارد و نزدیك به 50 نفر از بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو در قالب این شخصیت ها به ایفای نقش پرداخته اند و البته برخی از بازیگران در چند نقش بازی كرده اند.

صفی خانی در پایان تأكید كرد: این یك روایت معمول رادیویی كه صرفأ جنبه گویندگی داشته باشد نیست بلكه راوی گه گاه وارد قصه می شود و قصه راپیش می برد از این جهت خانم فریبا متخصص روایت این مجموعه رادیویی را بر عهده دارد چرا كه لحن متنوع ایشان جنبه بازیگری را نیز داراست.

«قصه واقعه» به نویسندگی و تهیه كنندگی بابك صفی خانی، كارگردانی رامین پورایمان، صدابرداری مجیدآیینه ، افكتوری محمدرضا قبادی فر و باحضور نزدیك به 50 نفر از بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو از امشب ، اول شهریور ماه ، ساعت 20:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع