در قالب برنامه زنده «1442» پخش می شود معرفی فعالیت های هنری با محوریت عاشورا

از امروز چهارشنبه پنجم شهریور ماه، برنامه زنده رادیویی «1442» ویژه ایام عزاداری حضرت اباعبدالله با محوریت انعكاس عزاداری ها با رعایت دستورالعملهای بهداشتی در هشت قسمت به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

1399/06/05
|
16:34

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، «1442» ضمن تعامل با مخاطبان در قالب برنامه ای تركیبی، فعالیتهای هنری با محوریت عاشورا را معرفی می كند به عبارتی معرفی عزاداری های تهران قدیم، معرفی فیلم و سریال با محتوای حادثه عاشورا، پخش نواهای قدیمی و تعزیه، معرفی موسیقی عاشورایی، ارتباط و معرفی فعالیتهای هنری امروز جامعه و انعكاس عزاداری ها از جمله آیتم های این برنامه رادیویی است.

مهدی طهماسبی، گوینده برنامه رادیویی «1442» در این زمینه گفت: در این برنامه منعكس كننده عزاداری هایی هستیم كه با توجه به پروتكلهای بهداشتی و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در تهران و شهرستان ها اتفاق می افتد.

وی افزود: همچنین با نصرالله حدادی كارشناس برنامه به بررسی سابقه عزاداری های بزرگ امام حسین (ع) در مكانهای مذهبی مانند تكیه ها و حسینیه هایی كه قدمت دارند می پردازیم.

این هنرمند رادیو ادامه داد: مصطفی محمودی دیگر كارشناس برنامه است كه در بخش سریال ها و فیلم های تلویزیونی و فیلم های عاشورایی به واقعه كربلا و شهادت حضرت امام حسین (ع) می پردازد.

طهماسبی عنوان كرد: در این برنامه با هنرمندان عرصه های مختلف كه فعالیت های هنری مرتبط با عاشورا انجام داده اند ارتباط گرفته و آن ها را معرفی می كنیم.

گوینده برنامه 1442 خاطر نشان كرد: معرفی موسیقی عاشورایی، هنرهای تجسمی كه به عاشورا و امام حسین ع می پردازند و پخش چند مجلس از تعزیه خوانان مطرح از دیگر قسمت های این برنامه است.

طهماسبی در پایان تأكید كرد: این برنامه به نوعی خیمه گاه عاشورایی رادیو نمایش است كه پخش می شود.

برنامه رادیویی «1442» به نویسندگی انسیه شمس اللهی از امروز چهارشنبه پنجم شهریور ماه تا چهارشنبه 12 شهریور ماه ساعت 18 تا 19:30 به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود.

مهدی طهماسبی گوینده ، مصطفی محمودی و نصرالله حدادی كارشناسان و انسیه شمس اللهی و اسماعیل باستانی تهیه كنندگان «1442» هستند.

انتهای پیام

دسترسی سریع