داستان واقعی اهدای عضو نمایش رادیویی شد

پخش مجموعه رادیویی «جان‌آفرین» از دو شبكه رادیویی نمایش و سلامت از روز شنبه پانزدهم شهریور آغاز می‌شود.

1399/06/16
|
17:04

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، «جان‌آفرین» بر اساس داستان واقعی روزهای پایانی زندگی زهرا سادات جعفرپور توسط زینب آرمند نوشته شده است كه در زایمان دوم، ریه‌اش آمبولی شده و كبد و قلبش از كار می‌افتد و به كما می‌رود و در نهایت اعضای بدنش اهدا می‌شود.

ژاله محمدعلی تهیه‌كننده این نمایش رادیویی درباره این نمایش گفت: این كار به خاطر فضاسازی خاطرهگونه‌ای كه همراهان زهرا سادات جعفرپور دارند و داستان آن كه به صورت مداوم به گذشته رفته و برمی‌گردد، فضای متفاوتی دارد.

او افزود: قرار بود «جان‌آفرین» مستند نمایشی – رادیویی باشد و همسر ایشان به عنوان راوی در كار حضور داشته باشند اما بعد شكل كار تغییر كرد و اكبر ملایی كه نقش همسر خانم جعفرپور را در نمایش بازی می‌كرد روایت‌ها را خواند و در مقابل شیما جانقربان نیز نقش مرحومه زهرا سادات جعفرپور را ایفا كرد.

این تهیه‌كننده در پایان گفت: فضاسازی این نمایش بین واقعیت و رویا بود و موسیقی آن نیز در همین فضا انتخاب شد. به علاوه قلم زیبا و روان زینب آرمند به تأثیرگذاری این نمایش كمك بسیاری كرده است.

مجموعه «جانآفرین» به سفارش رادیو سلامت در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود. این مجموعه رادیویی به تهیه كنندگی ژاله محمدعلی، كارگردانی مهرداد مهماندوست، افكتوری نرگس موسی پور، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی شیما جانقربان، اكبر ملایی، شمسی صادقی، رضا عمرانی، بهناز بستان دوست، نگین خواجه نصیر، مینو جبارزاده، محمد پورحسن، شیوا رفیعیان، مهرخ افضلی و محمد شریفی مقدم تولید شده است.

«جان‌آفرین» از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه ساعت 16:15 از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت 21:30 روی آنتن رادیو سلامت می‌رود. این نمایش ساعت 16:45 نیز از رادیو نمایش تكرار می‌شود.

دسترسی سریع