پخش 2 سریال از 3 شبكه به مناسبت هفدهم شهریور

دو مجموعه جدید رادیویی «روز موعود» و «جمعه سیاه» به مناسبت هفدهم شهریور ماه از سه شبكه رادیویی نمایش، تهران و ایران پخش می شود.

1399/06/16
|
17:09

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه رادیویی«روز موعود» به سفارش رادیو تهران در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده كه از رادیو نمایش نیز پخش می شود. همچنین مجموعه رادیویی«جمعه سیاه» نیز به سفارش رادیو ایران از این شبكه رادیویی و رادیو نمایش پخش می شود.

«روز موعود» را شهلا دباغی نوشته است و در این باره می گوید:این نمایش رادیویی مروری بر وقایع سال 57 و جریان سه نفر از سربازان گارد شاهنشاهی است كه در روز هفدهم شهریورماه به مردم ملحق شده اند.

وی ادامه داد: داستان این سه نفر كاملا واقعی است و شخصیت اصلی داستان 18 سال بعد در روز 17 شهریور بر اثر انفجار مین جان خود را از دست می دهد.

«روزموعود» به كارگردانی محمد پورحسن، تهیه كنندگی مهدی نمینی مقدم، افكتوری نرگس موسی پور و صدابرداری فرزاد شریفی و با بازی رضا عمرانی، مهرداد مهماندوست، بهادر ابراهیمی، عباس توفیقی، نازنین مهیمنی، شهریار حمزیان و تعدادی از بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو از روز یكشنبه 16 شهریور ماه، ساعت یك بامداد به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 22:30 از رادیو تهران پخش می شود.

همچنین مجموعه رادیویی «جمعه سیاه» به نقل از زهرا كولیوند نویسنده این نمایش رادیویی، یك ملودرام عاشقانه و درباره زندگی دو جوان است كه قرار است هفدهم شهریور ماه مراسم عقد كنان آن ها باشد اما پسر كه سرباز بوده به میدان ژاله اعزام می شود و سرنوشت آنها با اتفاقات هفده شهریور گره می خورد.

«جمعه سیاه» به تهیه كنندگی ژاله محمدعلی، كارگردانی رامین پورایمان، افكتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی مینو جبارزاده، اكبر ملایی، ماندانا محسنی، ناهید مسلمی، صفا آقاجانی، محمد رضا علی، حمید یزدانی، بهرام سروری نژاد، احمد لشینی و نورالدین جوادیان از امشب، شنبه پانزدهم شهریور ماه ساعت 23:45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می رود.

انتهای پیام

دسترسی سریع