از رادیو نمایش بشنوید؛روایت قصه روزنامه‌نگار آمریكایی در «هزارتوی داستان»

این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش، داستان «طناب» از كاترین آن پورتر، نویسنده، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی آمریكایی، روایت و بررسی می‌شود.

1399/06/19
|
12:59

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، بهناز بستان دوست پژوهشگر و مجری كارشناس این برنامه رادیویی درباره قسمت جدید «هزارتوی داستان» گفت: در این روزهای غریب و غیر قابل پیش بینی كه كرونا همه جهان را تحت شعاع قرار داده است، دوستداران و علاقه مندان ِپیگیر ادبیات توجه ویژه ای به داستان‌هایی كه به بیماری‌های عالم گیر پرداخته‌اند، نشان می‌دهند.

وی افزود: از جمله این رمان‌ها می‌توان از «طاعون» كامو و «عشق سال‌های وبا» اثر ماركز نام برد. اما رمان موفق دیگری كه در این زمینه می‌توانیم نام ببریم رمان «اسب رنگ پریده سوار رنگ پریده» نوشته كاترین آن پورتر است. او كه خود قربانی بیماری بوده به زیبایی در این اثر به نابودی و ویران‌گری «آنفلوانزای اسپانیایی» سال 1918 پرداخته است.

بستان دوست در پایان گفت: این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» به زندگی كاترین آن پورتر و داستان كوتاه «طناب» از او پرداختیم. كاترین آن پورتر، نویسنده، روزنامه نگار و فعال سیاسی آمریكایی است كه هرگز به دانشگاه نرفت و با این وجود یكی از استادان فصاحت و بلاغت در داستان نویسی قرن بیستم آمریكا به شمار می‌آید.

پژوهش، روایت داستان و مجری كارشناسی «هزارتوی داستان» را بهناز بستان دوست بر عهده دارد. كارشناس برنامه فرزانه زحلی و گویندگی بیوگرافی با رضا عمرانی است همچنین تهیه كنندگی برنامه بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع