فرازی از زندگی امام سجاد(ع) سریال شد/ پخش از 2 شبكه رادیویی

فرازی از زندگی امام سجاد(ع) در سریال رادیویی "روز عزیز" به كارگردانی رضا عمرانی از دو شبكه رادیویی نمایش و ایران پخش می‌شود.

1399/06/23
|
12:49

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرازی از زندگی حضرت امام سجاد(ع) در سریال رادیویی "روز عزیز" به كارگردانی رضا عمرانی از رادیو نمایش و رادیو ایران پخش می‌شود. اشرف‌السادات اشرف‌نژاد تهیه‌كننده سریال رادیویی "روز عزیز" گفت: این نمایش رادیویی، فرازی از زندگی امام سجاد(ع) است كه ضمن آموزش دادن قرآن و سواد به بردگان آنها را از اربابانشان خریداری و سپس آزاد می‌كرد.

وی افزود: داستان این نمایش كه هاجر كوشكی آن را نوشته درباره برده‌ای است كه آرزو دارد امام سجاد(ع) را ملاقات كند تا بتواند خود و نامزدش را از دست اربابانشان نجات دهد اما روزی كه به سمت خانه امام می‌رود خانه را در محاصره می‌بیند و نمی‌تواند با امام ملاقات كند، پس از آن امام به شهادت می‌رسد و اتفاق جدیدی در زندگی این برده رخ می‌دهد كه پیشنهاد می‌كنم آن را در این نمایش بشنوید.

اشرف‌نژاد درمورد نحوه تهیه‌كنندگی این سریال رادیویی گفت: این نمایش فضاهای متفاوتی دارد كه بالتبع نیاز به افكت‌های مختلفی نیز داشت، سعی كردم فضاسازی آن به گونه‌ای باشد كه آن دوران را در ذهن شنونده به خوبی ترسیم كند.

وی عنوان كرد: در "روز عزیز" بهادر ابراهیمی بازیگر نقش اصلی برده‌ای است كه می‌خواهد توسط امام سجاد(ع) آزاد شود و محمد شریفی‌مقدم، حمید یزدانی، راضیه مومیوند و محمد آقا محمدی سایر بازیگران این اثر رادیویی‌اند. همچنین كارگردانی حرفه‌ای رضا عمرانی این سریال رادیویی را قابل دفاع و شنیدنی كرده است.

سریال رادیویی "روز عزیز" به سفارش رادیو ایران در اداره‌كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و از امشب ساعت 22:30 روی آنتن رادیو ایران می‌رود و هر شب ساعت 23:45 دقیقه نیز از رادیو نمایش پخش می‌شود.

دسترسی سریع