پخش سریال جدید «شهریار» از 2 شبكه رادیو

با نزدیك شدن به روز شعر و ادب فارسی و درگذشت استاد شهریار، سریال جدید رادیویی «آن سیزده از عالم به در» به كارگردانی ایوب آقاخانی از دو شبكه رادیویی نمایش و ایران پخش می شود.

1399/06/23
|
16:24

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه نمایشی ـ رادیویی «آن سیزده از عالم به در» به سفارش رادیو ایران در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است كه به روزهای پایانی زندگی شاعر بزرگ ایران زمین استاد شهریار می پردازد، این سریال همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.


ژاله محمدعلی، تهیه كننده سریال رادیویی «آن سیزده از عالم به در » در این زمینه گفت: داستان این سریال درباره روزهای پایانی زندگی استاد شهریار است كه در حین روایت داستان به گذشته یعنی دوران كودكی، جوانی و عشق از دست رفته اش باز می گردد.
وی افزود: محور اصلی این داستان، عشق از دست رفته شهریار است و همین طور وقایعی كه او در دوران زندگی اش با آن مواجه بوده است.

این تهیه كننده رادیویی خاطرنشان كرد: به دلایلی علاقه زیادی به استاد شهریار دارم. به خاطر می آورم زمانی كه ایشان فوت كردند من دیپلم گرفته بودم و این اتفاق بسیار برایم ناراحت كننده بود حتی در دوره لیسانس هم كه زبان و ادبیات فارسی می خواندم به اشعار ایشان توجه بسیار داشتم و از شاعران مورد علاقه من بودند به همین دلیل موقع تولید این نمایش رادیویی تمام تلاشم را كردم تا برای شنونده نیز شنیدنی باشد.

وی ادامه داد: از آنجا كه داستان این نمایش درباره یك شاعر آذری زبان است تمركز و فضا سازی را بر موسیقی آذری گذاشتم تا تاثیرگذاری آن دوچندان شود.
محمدعلی در پایان گفت: در این سریال رادیویی نقش كودكی شهریار را شیرین سپه راد ایفا كرده است و ایوب آقاخانی بازیگر دوران جوانی ایشان است، همچنین حمید منوچهری در نقش پیری این شاعر بزرگ، ماندانا اصلانی در نقش مادر و حمید یزدانی ابیانه در نقش پدر شهریار هنرنمایی كرده اند و نوشین حسن زاده نقش همسر و مهرخ افضلی نیز در نقش ثریا دختری كه شهریار به او دلباخته بود اما نتوانست با او ازدواج كند به ایفای نقش پرداخته اند.

مجموعه سه قسمتی «آن سیزده از عالم به در» به تهیه كنندگی ژاله محمدعلی، كارگردانی ایوب آقاخانی، نویسندگی علی مست علی، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری رامین آریاشكوه و با هنرنمایی حمید منوچهری، مهرخ افضلی، حمید یزدانی ابیانه، سینا نیكوكار، ماندانا اصلانی، ایوب آقاخانی، نوشین حسن زاده و شیرین سپه راد از روز سه شنبه 25 شهریور ماه ساعت 23:45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می رود.

دسترسی سریع