40 روایت از 40 شهید در 4 شبكه رادیویی

به همت اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، خاطرات تلخ و شیرین دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس از آنتن چهار شبكه رادیویی نمایش، ایران، جوان و تهران پخش می شود.

1399/06/29
|
14:35

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، مجید حیدری كه نویسندگی 30 قسمت از این مجموعه 40 قسمتی را بر عهده داشته است در این زمینه گفت: مجموعه «چهل روایت چهل شهید»، حكایت جوانان و نوجوانان رشید و شجاعی است كه برای عمل به اعتقادات دینی و باورهای قلبی خود از كلاس درس و مدرسه و دانشگاه گذشته و به دنبالِ كسب معرفت و دانش حقیقی عازم جبهه های نبرد بر علیه دشمن غاصب شده اند.

وی افزود: این مجموعه روایت خاطرات تلخ و شیرین گروهی از عزیزان جان بر كفِ هشت سال دفاع مقدس است كه از قولِ دوستان و همسنگران این فرشته های آسمانی بیان شده و به همت اداره نمایش رادیو سبك و سیاقِ نمایشی گرفته است .

این نویسنده خاطرنشان كرد: مجموعه «چهل روایت چهل شهید» قبل از هر چیز بیانگر این نكته است كه یاد و خاطره دلاور مردانِ ایران زمین تا ابد در اندیشه و زندگی مردم این سرزمین جاوید خواهد ماند و این اسناد افتخار از نسلی به نسل دیگر منتقل خواهد شد.

حیدری عنوان كرد: در این مجموعه خاطراتی از شهیدان، احمد عبدالحمیدی، حمید رضا اشتری، نوید قربانی، هادی آریایی، وحید باروح، قاسم سرخه ای، مرتضی عمرانی پور، ناصر اسماعیل ناضری، رضا شفیعی، عید محمد هاشم زهی، مصطفی نمازی فرد، احمد حاج ابوالفتح سعید كریمی، محسن اخوان و جمعی دیگر از حماسه سازان دفاع مقدس روایت شده است.

در ادامه داریوش روحی كه نویسندگی 10 قسمت دیگر از این مجموعه رادیویی را بر عهده داشته است، افزود: شهید اسماعیل مختارزاده، شهید حسن مهری، شهید حسین عزیزخانی،شهید سروش امیری،شهید سعید حسینی، شهید علی سوری ،شهید علیرضا پیوند كرمانی ،شهید مهدی صومی، شهید ناصر اسماعیل ناظری، شهید ناصر اسماعیلی از دلاورمردانی هستند كه نویسندگی خاطرات ایشان بر عهده من بوده است.

فرشاد آذرنیا، محمد اسماعیل پور ، اشرف السادات اشرف نژاد و ژاله محمد علی تهیه كنندگی مجموعه «چهل روایت چهل شهید» را بر عهده داشته اند و ایوب آقاخانی، میرطاهر مظلومی، مهرداد مهماندوست، مهدی طهماسبی به عنوان راوی در این مجموعه همكاری كرده اند، همچنین مهدی نمینی مقدم، بهرام سروری نژاد، نورالدین جوادیان،مهرداد مهماندوست محمدرضا قلمبر، بهادر ابراهیمی، اكبر مولایی، راضیه مومیوند و تعداد دیگری از هنرمندان اداره كل هنرهای نمایشی رادیو نیز در ساخت «چهل روایت چهل شهید» همكاری داشته اند.

مجموعه رادیویی «چهل روایت چهل شهید» هر روز ساعت 17 از رادیو نمایش پخش می شود و در ایام گرامیداشت دفاع مقدس به روی آنتن شبكه های رادیویی ایران، جوان و تهران نیز می رود.

انتهای پیام

دسترسی سریع