مدیر رادیو نمایش به مهر خبر داد؛ تدارك «به روایت تعزیه» ویژه اربعین/ دهه آخر صفر سریال داریم

مدیر رادیو نمایش از راه‌اندازی دوباره «رادیو فیلم» كه فیلم‌های سینمای ایران را ویژه نابینایان توضیح دار می‌كند خبر داد.

1399/07/12
|
00:00

حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو نمایش درباره تولیدات اربعین این شبكه به خبرنگار مهر بیان كرد: اداره كل هنرهای نمایشی سه كار ویژه اربعین تهیه می‌كند كه یكی از آنها ادامه مجموعه «به روایت تعزیه» است كه برنامه با محوریت اجرای تعزیه رادیویی است.

وی ادامه داد: پیش از این 14 قسمت از این مجموعه برای ایام محرم و در رادیو فرهنگ به تولید رسید و حالا 14 قسمت برای اربعین تولید می‌شود كه با محوریت قصه‌های حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) پخش می‌شود.

افتخاری درباره توضیح بیشتر از «به روایت تعزیه» گفت: این مجموعه با تعزیه خوان‌های معروف اجرا می‌شود كه تیمی را تشكیل داده‌اند. تعزیه معمولاً در حدود یك و نیم تا 2 ساعت طول می‌كشد و در این نسخه رادیویی برنامه در حدود نیم ساعت طول می‌كشد.

مدیر رادیو نمایش با اشاره به آثار رادیویی نیز بیان كرد: دو سریال رادیویی هم داریم با نام «زائران راه» و «خط اول» كه در حال آماده سازی است و چند كار هم برای دهه آخر صفر داریم. یك كار ویژه با عنوان «رستگاری در برف» داریم كه نادر برهانی مرند می‌نویسد و قرار است خودش هم كارگردانی كند.

افتخاری با اشاره به تغییرات در كنداكتور شبكه تصریح كرد: كنداكتور رادیو نمایش در مهرماه تغییراتی داشته است كه از ابتدای ماه اعمال شده است و از جمله مهمترین این تغییرات این است كه «رادیو فیلم» را دوباره راه اندازی كرده‌ایم.

وی اضافه كرد: «رادیو فیلم» برنامه‌ای است كه فیلم‌های سینمایی را برای نابینایان توضیح دار می‌كند و ابتدا توسط احمد شیشه گران در رادیو تهران راه اندازی شد كه بین سال‌های 90 تا 93 ادامه داشت. بعد از مدتی رادیو نمایش این اتفاق را ادامه داد كه در حدود 60 تا 70 فیلم به این شكل توضیح دار شد. بعد از آن مدتی متوقف شد و حالا دوباره با پخش برخی از این فیلم‌ها دوباره این رویداد را شروع می‌كنیم.

وی با اشاره به پخش برخی از این فیلم‌ها كه پیش از این روی آنتن رفته‌اند، گفت: اكنون 60 فیلم آماده است كه توسط هنرمندان رادیو نمایش توضیح دار شده است و متناسب با فیلم‌های جدید هم برنامه‌های جدیدی پخش می‌شود. اولین قسمت از این برنامه امروز جمعه روی آنتن می‌رود كه فیلم «حوض نقاشی» از مازیار میری را توضیح دار كرده است و پخش می‌كند.

كد خبر 5036584

دسترسی سریع