عزاداری اربعین حسینی با پخش 2 سریال جدید رادیویی

همزمان با نزدیك شدن به اربعین حسینی ، پخش دو سریال جدید در رادیو نمایش آغاز می شود.

1399/07/12
|
17:30

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، سریال «خط اول» كه از امشب شنبه دوازدهم مهرماه به روی آنتن رادیو نمایش می رود درباره وقایع نگاری تاریخی است كه پس از واقعه عاشورا و تاسوعا به تحریف واقعه كربلا می پردازد اما پس از مدتی دچار پشیمانی می شود.

اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده سریال رادیویی «خط اول» ضمن اعلام این مطلب به فارس گفت: تهیه كنندگی این كار ریزه كاری های زیادی داشت چرا كه بیشتر اتفاقات در فضاهای مختلف رخ می داد و بازیگران دائما در حال دور و نزدیك شدن به میكروفن بودند بنابراین باید دقت زیادی می شد تا اتفاقات برای شنونده باور پذیر باشد.

مجموعه رادیویی«خط اول» در 5 قسمت به نویسندگی بابك صفی خانی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، كارگردانی رامین پورایمان، افكتوری نازنین حسن پور، صدابرداری رامین آریا شكوه و با هنرمندی مجید حمزه، بیوك میرزایی، شیما جان قربان، حمید یزدانی، ناهید مسلمی، بهناز بستان دوست، احمد لشینی و امین بختیاری از امشب شنبه دوازدهم مهرماه ساعت 22 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

بر اساس این گزارش، پخش سریال رادیویی «زائران راه» نیز كه به سفارش رادیو تهران در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است، از فردا یك شنبه سیزدهم مهرماه در رادیو نمایش و رادیو تهران آغاز می شود.

«زائران راه» یك نمایش شش قسمتی است كه امیر زنده دلان كارگردانی آن را برعهده دارد و ریحانه یزدان دوست تهیه كننده این مجموعه رادیویی درباره داستان آن می گوید : قصه «زائران راه » درباره دو دختر است كه دانشجوی عكاسی هستند و به پیاده روی اربعین می روند كه در این راه اتفاقاتی مختلفی برایشان رخ می دهد.

وی افزود: در واقع این داستان ماجرای دو دانشجوی عكاسی را روایت می كند كه پدرانشان در جبهه همرزم بوده اند و پدر یكی از آنها به دلیل آنكه جانباز شیمیایی شده است نمی تواند همراه دخترش در این سفر باشد بنابراین از دوستش می خواهد تا از دختر او نیز در سفر مراقبت كند. آنها در طول مسیر با استقبال عراقی ها كه از زائران امام حسین «ع » پذیرایی می كنند مواجه می شوند و از موقعیت های مختلف عكس می گیرند.

«زائران راه » به نویسندگی اكبر خورد چشم، كارگردانی امیر زنده دلان، تهیه كنندگی ریحانه یزدان دوست، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با هنرمندی بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو از روز یك شنبه ساعت 1:00 بامداد به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 22:30 از رادیو تهران پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع