همكاری ایوب آقاخانی، نادر برهانی مرند و نیما رئیسی در ساخت یك نمایش

نیما رئیسی، ایوب آقاخانی و نادر برهانی مرند ـ از هنرمندان قدیمی رادیو ـ با ساخت مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» با هم همكاری می كنند.

1399/07/19
|
22:06

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، «رستگاری در برف»، نسخه رادیویی نمایش صحنه ای نمایش «سردار» است كه مهر و آبان سال 95 در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفته است.

حال پس از مدت ها نادر برهانی مرند این نمایش صحنه ای را با تنظیم رادیویی در هفت قسمت به سفارش رادیو فرهنگ نوشته است كه با كارگردانی ایوب آقاخانی و حضور دوباره نیما رئیسی پس از سال ها در نمایش های رادیویی به روی آنتن رادیو فرهنگ و رادیو نمایش می‌رود.


نیما رئیسی كه در كنار احمد گنجی و حمید یزدانی ابیانه به عنوان یكی از نقش های اصلی این نمایش به ایفای نقش می پردازد درباره حضور مجدد در نمایش‌های رادیو گفت: به خاطر می آورم آخرین باری كه در رادیو حضور فعال داشتم دوران مدیریت شهرام گیل آبادی بود و در این مدت به صورت پراكنده و كوتاه در برنامه های رادیویی شركت داشته ام، اما باید بگویم این احساس عجیب و لذت بخشی است كه پس از حدود 10 سال در كنار دوستان قدیمی ام ایوب آقاخانی و نادر برهانی مرند در نمایشی رادیویی بازی می كنم و حقیقتا حضور رادیو برای من مطلوب تر و به روحیاتم نزدیك تر است.

او ادامه داد: وقتی وارد استودیوهای قدیم ارگ می شوم بسیار حال خوبی دارم و روزهایی را به خاطر می آورم كه با دوستان دیرینه ام ایوب آقاخانی و نادر برهانی مرند ، كارهای متفاوتی كرده ایم.


رئیسی در پاسخ به این سوال كه آیا باز هم تمایل به ادامه همكاری با رادیو دارد، تأكید كرد: از دوست عزیزم ایوب آقاخانی تشكر می كنم كه باعث و بانی آن شده كه دوباره در نمایشی رادیویی بازی كنم و بسیار مشتاقم كه این همكاری ادامه پیدا كند؛ ضمن اینكه پس از مدتها دوستان پیشكسوت و بزرگوار رادیویی ام را دیده ام و حال و هوایی متفاوت، خوب و توام با آرامش را در كنارشان تجربه می كنم.


این بازیگر در پایان درباره نقش خود در مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» گفت: در این نمایش من در نقش پزشكی بازی می كنم كه با دو دوست همرزمش در جبهه بوده و حالا یكی از همرزمانش در بیمارستان است و در تلاش است كه او را نجات بدهد.

در ادامه ایوب آقاخانی كارگردان مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» درباره تولید این نمایش رادیویی گفت: این مجموعه رادیویی در واقع نسخه رادیویی شده نمایش «سردار» به نویسندگی و كارگردانی نادر برهانی مرند است كه چند سال پیش آن را به روی صحنه سالن اصلی تئاتر شهر برده است، در آن نسخه، من در نقش دكتر مردانی روی صحنه بازی كرده ام و در نسخه رادیویی آن از نیما رئیسی كه از صداپیشگان خوب كشورمان و بازیگران صاحب نام تلویزیون و تئاتر كشورمان است، دعوت كرده ام تا در نقش دكتر مردانی بازی كند.


ایوب اقاخانی

او همچنین درباره همكاری دوباره اش با نادر برهانی مرند در رادیو گفت: آخرین بار اوایل دهه 80 با نادر برهانی مرند همكاری مداومی داشتم، آن زمان ایشان در رادیو می نوشت و كارگردانی می كرد كه فاصله ای افتاد تا این مجموعه رادیویی كه دوباره در كنار هم آن را انجام دادیم و امیدوارم كه مورد توجه قرار گیرد.


آقاخانی درباره داستان این نمایش رادیویی گفت: «رستگاری به وقت برف» درباره گیرهای اخلاقی حرفه ای یك سردار دوران جنگ است كه در مقطع نمایش ما به كما می رود، و این گیر و گرفت ها جهانی از آدم ها را در كنار هم قرار می دهد كه هركدام با اقتضائات متفاوت خودشان در این دنیای در هم تنیده حضور دارند.

نادر برهانی مرند نیز كه نویسندگی مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» را بر عهده داشته است، عنوان كرد: داستان خطی این نمایش درباره یكی از فرماندهان دوران دفاع مقدس است كه مدت دو ماه است در بیمارستان به كما رفته است. او خودش را در مفقود الاثر شدن و شهادت دو سرباز مقصر می داند و اتفاقاتی می افتد كه ما در این نمایش رادیویی درگیری های ذهنی این فرمانده را در بیمارستان می شنویم.

او همچنین در پاسخ به اینكه آیا «رستگاری به وقت برف» بر اساس واقعیت نوشته شده است یا خیال گفت: این نمایش كاملا خیالی است و شخصیت های آن واقعی نیستند.

«رستگاری به وقت برف » به نویسندگی نادر برهانی مرند، كارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی احمد گنجی، نیما رئیسی، حمید یزدانی ابیانه، رامین پورایمان،بهناز بستان دوست، نوشین حسن زاده، بهرام سروری نژاد و تعداد دیگری از هنرمندان اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، تا پایان هفته هر روز ساعت 3 بامداد از رادیو فرهنگ پخش می شود و ساعت 10:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

انتهای پیام

دسترسی سریع