سیدجواد هاشمی: بسیاری از ستاره ها از رادیو شروع كردند

سید جواد هاشمی خود را فرزند رادیو دانست و عنوان كرد كه خیلی از كسانی‌ كه الان ستاره شده اند زمانی از رادیو شروع كرده‌اند.

1399/07/29
|
16:01

به گزارش ایسنا، این بازیگر با حضور در برنامه زنده رادیویی «استودیو هشت» رادیو نمایش، خود را فرزند رادیو دانست و تأكید كرد: من بچه رادیو هستم و با رادیو بزرگ شدم؛ خداوند خواهرم را رحمت كند، او جزو بهترین ها در رادیو بود.

هاشمی ادامه داد: چهار، پنج سالی كارگردان برنامه رادیویی «تا انتها حضور» بودم و خیلی ها كه الان ستاره شده اند با آن برنامه شروع كرده اند؛ مثل فرزاد حسنی، امیرحسین مدرس، امین و امید زندگانی و بسیاری دیگر كه اسامی شان در خاطرم نیست، اینها بچه هایی بودند كه از رادیو آمده اند و هركدام از آنها در حال حاضر، بازیگران و مجریانی توانا هستند.

هاشمی درباره حال و هوای فانتزی فیلم هایش گفت: كلا تصمیم گرفتم برای بچه ها فیلم های فانتزی بسازم. از سه گانه «پیشونی سفید» كه جزو كارهای اول من بود و فضای فانتزی داشت تا «تورنادو 2» كه در آن بچه ها به فضا می روند، همین طور «شهر گربه ها» كه هنوز توفیق اكران پیدا نكرده است و با شرایط پیش آمده شاید مجبور شوم در شبكه خانگی آن را به معرض تماشای بچه ها بگذارم.

او افزود: فانتزی را دوست دارم چون با بچه ها بزرگ شده ام و دنیای آنها پر از فانتزی های به وقوع نپیوسته و فعلیت نرسیده است. احساس می كنم بچه ها دوست دارند سوار سفینه شوند و به فضا بروند؛ بنابراین، من این بستر را در سینما برایشان فراهم می كنم؛ برای اینكه با قهرمان قصه ی من همراه شوند، پرواز كنند، به آسمان ها بروند، بچرخند و برگردند.

هاشمی خاطرنشان كرد: آن فانتزی كه در ذهن من است باعث می شود كودك درونم همچنان فعال باشد و همین انگیزه باعث می شود تا بتوانم به صورت مداوم برای كودكان فیلم های فانتزی بسازم.

این كارگردان درباره شرایط كنونی سینما گفت: سفر، مسافرت و رستوران تعطیل نمی شود اما چطور ممكن است سینما كه غذای روح و فرهنگ است تعطیل شود؟ در این شرایط باید واقعا به داد سینما رسید.

هاشمی در پایان گفت: برای اكران «تورنادو2» صبر می كنم و به آنهایی كه پیشونی سفید ها را دنبال كردند نوید می دهم كه آن برای نمایش خانگی در 16 قسمت آماده می كنم.

انتهای پیام

دسترسی سریع