فریبا متخصص : آثار رادیویی دفاع مقدس باید در سطح ارزش شهدا باشد نه كمتر

فریبا متخصص، بازیگر رادیو و تلویزیون، كه به تازگی داوری آثار جشنواره «راویان حماسه» را نیز بر عهده داشته است درباره سطح نمایش های رادیویی دفاع مقدس تأكید كرد كه این آثار باید در سطح ارزش شهدا باشد نه كمتر.

1399/08/02
|
15:21

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، متخصص ضمن اعلام این مطلب افزود: ایثاری كه خانواده شهدا انجام داده اند، وصف ناشدنی است، اینكه مادری چند فرزندش را در جنگ از دست بدهد هرگز آسان نیست و از طرفی دلاوری ها و رشادت های جوانان برومند ما در هشت سال جنگ تحمیلی، آنچنان باارزش و ستودنی است كه می بایست آثاری كه هنرمندان رادیویی در حوزه دفاع مقدس تولید می كنند در سطح ارزش شهدا باشد نه كمتر.

او درباره كیفیت آثار ارسالی به جشنواره «راویان حماسه » گفت: از نظر كیفیت، اختلاف بین آثار زیاد بود ، برخی از كارها متن قوی و تأثیرگذاری داشت به خصوص آثاری كه حالت مستند-نمایشی و حتی راوی – نمایشی داشتند و به عبارتی خوانش صرف نبودند، به همین دلیل در ذهن شنونده تصویر سازی قوی ایجاد می كردند اما در عین حال برخی از آثار نیز ضعیف بودند و هیچ حال و هوای نمایشی و اتفاق تازه ای در آنها رخ نمی داد تا بر شنونده تاثیر بگذارد.
متخصص ادامه داد: به نظرم بهتر است وقتی كه چیزی تعریف می شود، صرفا حالت روخوانی نداشته باشد بلكه بیشتر به سمت نمایش نزدیك شود تا برای شنونده باورپذیر و جذاب باشد.
این هنرمند با سابقه در پایان گفت: اگر قرار باشد تأثیرگذاری نمایش های رادیویی دفاع مقدس بیشتر شود بهتر است به طور مستقیم به سراغ سوژه كه همان جنگ است نرویم بلكه با ظرافت ابعاد متفاوت جنگ را در بستر خانواده در نظر بگیریم تا قصه خطی و یكنواخت نشود و تاثیر گذاری آن دوچندان شود.

دسترسی سریع