میرطاهر مظلومی: دقت و عدالت اساس کار داوری است

یکی از داوران بخش رادیو تئاتر جشنواره فجر گفت: دقت و عدالت اساس کار داوری است و همین مهم موجب می شود تا حقی از شرکت کنندگان تضییع نشود.

1399/10/14
|
00:33

به گزارش خبرگزاری فارس، میرطاهر مظلومی هنرمند توانمند کشورمان که در زمینه بازیگری رادیو، تأتر، سینما، تلویزیون و همچنین بازیگری و کارگردانی رادیویی و صداپیشگی و مدیریت دوبلاژ فعالیت های حرفه ای درخشان و گوناگونی داشته است و این روزها نیزبه عنوان داور جشنواره ها حضور پررنگ ، حرفه ای و موثری در هیأت انتخاب داوران دارد به عنوان یکی از داوران بخش رادیویی جشنواره تأتر فجر از ظرافت های داوری عادلانه در جشنواره ها گفت.

مظلومی در این باره گفت: هر گاه به عنوان داور در جشنواره های مختلف انتخاب شدم دقت و عدالت در انتخاب آثار را سرلوحه کار خویش قرار دادم ، چرا که تلاش و زحمات یک گروه چه از تهران باشد چه شهرستان می بایست تمام و کمال در نظر گرفته شود تا خدای ناکرده حقی از شرکت کنندگان تضییع نشود.
وی افزود : در داوری آثار، لحظه به لحظه یک نمایش رادیویی را بارها و بارها گوش می دهم و آن را از تمامی جهات از نویسندگی و کارگردانی گرفته تا بازیگری ، افکتوری و صدابرداری مورد بررسی دقیق قرار می دهم چرا که معتقدم صرفأبا یک بار گوش دادن نمی توان به درستی درباره جزییات یک اثر اظهار نظری دقیق داشت.

مظلومی عنوان کرد: یک داور آگاه می بایست با وجدان و دقت نظر کامل آثار را بررسی کند و خوشبختانه در تیم هایی که به عنوان داور حضور داشته ام در کنار همکاران حرفه ای و کاربلدم جوانب صداقت و جوانمردی را در داوری مد نظر داشته ایم و حتی اگر زمانی به لحاظ تکنیکی با دوستان دچار اختلاف نظر شده ام ، تلاش کردم تا با مطرح کردن توضیحات فنی درباره اثر آنها را مجاب کنم تا تصمیمی عادلانه و منصفانه در مورد انتخاب یک اثر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: جا دارد از زحمات و دقت و مدیریت دکتر امین رهبر به عنوان دبیر بخش رادیو تأتر تشکر کنم که همواره در تلاش است بخش ایشان به بهترین شکل برگزار شود.


مظلومی ادامه داد : از جوانمردی و عدالت گفتیم چه خوب است که از جهان پهلوان تختی بگویم که سرآمد مردانگی و صداقت در زندگی بود و در اینجا از همه علاقه مندان به نمایش های رادیویی دعوت می کنم این روزها جدیدترین نمایش رادیویی که درباره زندگی ایشان کارگردانی کرده ام را از رادیو بشنوند.

مجموعه نمایشی «تهران، ملبورن» به کارگردانی میرطاهر مظلومی ، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، با نگارش و تحقیق گروه نویسندگان به سرپرستی پوریا موسوی ، به سفارش رادیو جوان در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

این مجموعه نمایشی که درباره بخشی از زندگی جهان پهلوان تختی است با هنرمندی مجتبی طباطبایی ،ایوب آقاخانی، مهرداد عشقیان، احمد لشینی، سعیده فرضی، محمد شریفی مقدم، محمد سعید سلطانی، نگین خواجه نصیر، محمد آقامحمدی، کرامت رودساز، مسعود زنوزی راد، قربان نجفی و حمیدرضا هدایتی ، افکتوری نازنین حسن پور و صدابرداری حیدر صفدری، این هفته هر روز از ساعت 8:45 دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می رود و ساعت 2:00 بامداد از رادیو جوان پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع