سنت های ایرانی در«لوپیتا» رادیو نمایش

نمایش «لویپتا» كه در ایام نوروز از آنتن رادیو نمایش و رادیو جوان پخش می شود به سنت های ایرانی در ایام نوروز و رمضان می پردازد.

1401/12/20
|
15:34

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،سهیلا خدادادی درباره نحوه نگارش این نمایش گفت:برای نوشتن این مجموعه نمایشی، سعی كردم سبك زندگی، آداب و رسوم ، تشویق به ازدواج ، سنت های پسندیده گذشته، خانه تكانی و احترام به بزرگترها را در قالب یك خانواده ایرانی با حال و هوای طنز در نظر داشته باشم تا بیش از گذشته مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.
وی افزود: چون فضای این كار در نوروز و رمضان اتفاق می افتد ، به سنت های نوروز و ماه مبارك رمضان توجه شده است ، از طرفی با توجه به واكنش مثبت هنرمندان این مجموعه نسبت به متن ، امیدوارم بتوانم سال آینده با رویكردی جدید نگارش این داستان را در قالب خلق شخصیت های دیگر نمایشی و معرفی فرهنگ ها و آداب و رسوم ایرانی ادامه دهم .
خدادادی تأكید كرد: در صورت موافقت رادیو نمایش ، سری جدید این مجموعه را با تمركز بر معرفی فرهنگ های بومی ایران زمین، آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی كشورمان خواهم نوشت.
گفتنی است داستان مجموعه نمایشی «لوپیتا» كه در فضای طنز رخ می دهد درباره جوانی به نام سعید است كه بعد از پنج سال زندگی در خارج از كشور قرار است برای تعطیلات نوروز به ایران بیاید اما به محض ورود به ایران مادرش تصمیم می گیرد برای او همسر مناسبی انتخاب كند ، غافل از اینكه سعید، خارج از ایران با دختری سیاه پوست به نام لوپیتا ازدواج كرده اما هنوز او را به خانواده معرفی نكرده و در این بین ماجراهایی رخ می دهد كه شنیدنی است.
«لوپیتا» به نویسندگی سهیلا خدادادی، كارگردانی نازنین مهیمنی، تهیه كنندگی مهدیه تقی زاده ، افكتوری نرگس موسی پور، صدابرداری رضا طاهری ، گویندگی مهرداد مهماندوست و با هنرمندی مهدی نمینی مقدم، شمسی صادقی،نگین خواجه نصیر، شهین نجف زاده، مونا صفی،امیر زنده دلان، مینو جبارزاده، مجید حمزه، رامین پورایمان، محمد پورحسن ، ماندانا محسنی ،ماكان رضایی پور، فروغ انصاری،نورالدین جوادیان، نازنین مهیمنی ، مریم باقری از 27 اسفند ماه ساعت 30 دقیقه بامداد به روی آنتن رادیو نمایش می رود و همزمان از شبكه رادیویی جوان نیز پخش خواهد شد.دسترسی سریع