واکاوی اجرای تئاترهای خیابانی در ایام پسا کرونا

اجراهای تئاترهای خیابانی در ایام پسا کرونا در رادیو نمایش مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت.

1399/03/26
|
10:59

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در «گیومه » رادیو نمایش، سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، فرزاد طایفه حیدری معاونت توسعه و مدیریت منابع صندوق اعتباری هنر و محسن فتاحی مدیر کل اداره فرهنگی شهرداری تهران به عنوان مهمان حضور داشتند و در این باره نکاتی را مطرح کردند.
سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی در این باره گفت: زمانی که بر اساس اعلام وزارت ارشاد و ستاد ملی کرونا قرار شد از اول تیرماه سالن اجراها شروع به کار کنند ،ما با صحبت با آقای قادر آشنا قرار را بر این گذاشتیم اجراهای خیابانی را به جز تهران در سه استان زودتر آغاز کنیم .
وی افزود : قطع به یقین نگرانی هایی در آغاز این اجراها وجود دارد وهمه ما در اداره کل هنرهای نمایشی این نگرانی ها را داشتیم اما با برنامه ریزی های مختلف تئاتر خیابانی را با بالاترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی شروع کردیم و تمهیدات خود را به نحوی اجرا کردیم که این اجراها در رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.
خلیلیان ادامه داد : ما با ساخت استیج های مناسب که که در آن فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود، اجراها را شروع کردیم .این در طرح در استان های کرمانشاه ،گیلان و قزوین نیز به راه افتاده است .
این مقام مسوول تأکید کرد : ما باید فرهنگ چگونه زندگی کردن با این بیماری را پیدا کنیم ، جامعه جهانی باید بپذیرد که با برچسب کرونا زندگی کند و به نظر من تآتر نیز باید به هر حال راه بیفتد.
وی درباره عدم مدیریت دولت در این حوزه گفت: متاسفانه بسیاری از بودجه ها به نوعی اشتباه هزینه می شود و به نظر می رسد دولت نیز اراده ای برای حل مشکلات هنرمندان ندارد و اگر این موضوع ادامه یابد ما شاهد اتفاقات بدی درباره حوزه هنرمندان خواهیم بود .
فرزاد طایفه حیدری معاونت توسعه و مدیریت منابع صندوق اعتباری هنر نیز در این باره گفت: در صندوق اعتباری هنر قرار شد به سینما دارها مبلغ ده میلیون تومان وام بدهیم ، صندوق هم اقدامات خود را به منظور پرداخت این وام به همه سینما دارها در همه جای کشور طی یک پروسه ساده انجام داد و اهمیت این موضوع این موضوع در این بود که این اعضا نامشان باید در سامانه ثبت شده باشد.
محسن فتاحی مدیر کل اداره فرهنگی شهرداری تهران نیز در پایان گفت : با توجه به وضعیت کرونا و نبود شرایط برای اجرا به موضوع نمایش ، نمایش های آنلاین اجرا کردیم و در واقع نوعی استارت اولیه را زدیم تا به نوعی تجربه کسب کینم و در آینده با تجربه بیشتر ادامه می دهیم .
برنامه زنده رادیویی «گیومه» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه کنندگی علی بهرامی از ساعت 9 تا 10:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.


دسترسی سریع