وضعیت سالن مولوی در «استودیو هشت» رادیو نمایش بررسی شد

با حضور امیر حسین حریری ، مدیر سالن تئاتر مولوی تهران،وضعیت سالن مولوی در «استودیو هشت» رادیو نمایش بررسی شد.

1399/04/08
|
12:54

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، حریری مدیر سالن تئاتر مولوی تهران در گفت و گو با استودیو 8 گفت :
تئاتر مولوی اولین مرکزی بود که فعالیت نمایشی خود را با برنامه ریزی هایی که انجام داده بود دوباره آغاز کرد . این مرکز فعالیت خود را از 1 تیر ماه با نمایش ابر شلوار پوش آغاز کرد و در تاریخ 5 و 6 تیرماه هم دو نمایش دیگر با نام های پنهان خانه پنج در و همیشه بهار در سالن اصلی این تماشاخانه به اجرا گذاشته شدند.
در حال حاضر با 3 نمایش و رعایت پروتکل های بهداشتی میزبان مخاطبان و علاقه مندان هنرهای نمایشی هستند.
حریری در جواب این سوال که تئاتر مولوی چه فعالیت ویژه ای در زمینه رعایت موارد بهداشتی دارد و اینکه آیا این سالن مساله یا معضلی در این زمینه دارد یا نه گفت :
اینکه اساسا بازگشایی مجدد مراکز فرهنگی را مثبت ارزیابی می کند در جای خودش اما به هیچ عنوان راضی به این مساله نیست که مرکز یا موسسه ای بخاطر فعالیتش ریسک ابتلا به بیماری را در تردد در آن مجموعه بالا ببرد ما باید بپذیریم که در بسیاری از حوزه های هنری ، سخت افزار ما ، سخت افزارهای استانداردی برای این شرایط نیستند و طبیعتا به نظر می رسد که باید با نظارت دقیق تر از بازگشایی سالن هایی که شرایط لازم و استاندارد را ندارند خودداری شود.
وی در مورد سالن تئاتر مولوی گفت که اگر فعالیت این سالن را مجددا آغاز کردند به دلیل آن است که چند سال پیش این سالن بازسازی شده و زیر ساخت ها ، امکانات و فضای پشتیبانی آن وسیع تر شده بنابراین علی رقم آنکه در حال حاضر میزبانی 3 نمایش را به عهده دارند اما به هیچ عنوان تجمع عوامل و هنرمندان را به صورتی که شرایط را پر ریسک کند ندارند یعنی تعداد اتاق های گریم ، انتظار و فضای اتاق های فرمان به اندازه کافی هست .
نکته دوم که به آن اشاره کرد این بود که ؛ پروتکل اعلام شده از طرف ستاد ملی کرونا را رعایت می کنند و در کنار آن با متخصصان مرکز بهداشت دانشگاه تهران هم مشاوره هایی داشتند و یک سری دستورالعمل های تکوینی را هم اخذ کردند و آنها را به کار می برند تا در ترددهایی که وجود دارد ریسک ابتلا را به حداقل برسانند.
وی ادامه داد که مساله ضدعفونی مجموعه را چندین بار در روز انجام میدهند ، پایش مخاطبان در بدو ورود انجام می شود و فاصله گذاری اجتماعی هم رعایت می شود .
حریری در آخر افزود ؛ در هر حال باید در حوزه سیاست گذاری برای این روزها و این شرایط برنامه وجود داشته باشد آنطور که مشخص است ما در این روزها حداقل در حوزه فرهنگ و هنر مخصوصا مراکزی که وظیفه حمایتی و مساعدتی را دارند ، برنامه مدونی ندارند . اما امیدوارند که این اتفاق سبب خیر شود و بتوانند در این شرایط از گروه های نمایشی و هنری و جوانان فعال حمایت شایسته داشته باشند.

دسترسی سریع