امیر مشهدی عباس از شرایط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد

امیر مشهدی عباس ، مدیر مرکز سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در «استودیو هشت» رادیو نمایش از شرایط کانون گفت.

1399/04/25
|
11:27

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، وی در این خصوص اعلام کرد: در سال گذشته فعالیت ها خوب بود ، تئاترها رونق خوبی داشتند اما الان باتوجه به وجود کرونا شرایط سخت شده است.
وی افزود: در سال گذشته فعالیت ها خوب بود ، تئاترها رونق خوبی داشتند اما الان باتوجه به وجود کرونا شرایط سخت شده ، امروز اجرای نمایش داشتند اما به دلیل پروتکلی که دیروز اعلام شد ، اجرای نمایش تا یک هفته کنسل شد .
وی در مورد تعطیلی یک هفته ای اعلام شده است ، گفت : فعالیت مکان هایی که در آن ها تجمع وجود دارد تعطیل شده و در مورد کانون هم منتظرند تا ببینند چه اتفاقی پیش می آید هرچند که در زمانی که مجموعه در حال فعالیت بوده تمام پروتکل های بهداشتی اعم از ارائه ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و ... به طور کامل انجام شده و در کنار همه اینها به کودکان آموزش رعایت نکات بهداشتی در این شرایط ، هم داده شده است.
این مقام مسوول ادامه داد : در حال حاضر شرایط فعلی جوری است که باید به لحظه بسنده کنند ، یک بخش اجرای نمایش ها به مخاطبین برمی گردد و بخش دیگر متوجه گروه های تولید کننده تئاتر برای کودکان و نوجوانان می باشد که الان ماه هاست که بیکار هستند و بیمه بیکاری هم ندارند و این خود یک معضل بزرگ است .
مشهدی عباس در مورد مسئولیت کانون در زمان تعطیلی گفت : ما تعطیل نیستیم و از اسفند ماه در فضای مجازی و پورتال و سایت کانون فعال هستیم ، فضاهای آموزشی رایگان داریم ، فیلم تئاترهای کانون را به صورت رایگان در سایت گذاشتیم و در فضای مجازی فعالیت گسترده ای داریم و تعطیل نیستیم .
وی عنوان کرد: آمار سه هفته پیش نشان دهنده آن است که در این سه هفته نزدیک به 6 میلیون بازدید کننده داشتیم و اعضای کانون هم از فضاهای موجود استفاده می کنند اما از لحاظ فیزیکی یک سری از بخش های آموزشی به صورت حضوری بوده ولی تا جایی که می توانستیم به صورت مجازی و باتوجه به ظرفیت ها ، این بخش ها را هم برگزار کردیم . در نتیجه کانون در فضای مجازی خیلی فعال بوده و مخاطب زیادی داشته و همچنین تاثیرات خوبی هم داشته است.
مشهدی عباس خاطرنشان کرد : در کل بیشترین لطمه به بخش تئاتر وارد شده به این علت که هنرمندان و تماشاگران به صورت حضوری چهره به چهره در کنار هم جمع می شدند اما به هر حال این معضل پیش آمده و باعث آسیب به بخش تئاتر شده است .
مشهدی عباس در پایان در مورد چشم انداز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باتوجه به شرایط کرونایی گفت :
کانون در صورتیکه شرایط کرونا تغییر کند برنامه های بسیاری دارد چون به صورت روتین یک سری فعالیت ها در زمینه تئاتر و فیلم داشته است .
وی تأکید کرد: کانون یک فضای امن در تمام زمینه ها برای مخاطبان است و ما تلاش می کنیم که آثار با کیفیت تولید کنیم حالا اگر امکان بهره برداری حضوری برای مخاطبان باشد که این فضا را در اختیارشان قرار می دهیم اما اگر نباشد مطمئنا به شکل مجازی در فضای وب یا پورتال کانون تمام محتوای تولیدی را در اختیار مخاطبان قرار می دهیم .

دسترسی سریع