داستان واقعی اهدای عضو در نمایش رادیویی «جان آفرین» شنیدنی شد

از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه، پخش مجموعه رادیویی «جان آفرین» از دو شبکه رادیویی نمایش و سلامت آغاز می شود.

1399/06/14
|
00:24

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو،«جان آفرین» بر اساس داستان واقعی روزهای پایانی زندگی زهرا سادات جعفرپور توسط زینب آرمند نوشته شده است که در زایمان دوم ، ریه اش آمبولی شده و کبد و قلبش از کار می افتد و به کما می رود و در نهایت اعضای بدنش اهدا می شود.
ژاله محمد علی تهیه کننده این نمایش رادیویی گفت:این کاربه خاطر فضا سازی خاطره گونه ای که همراهان زهرا سادات جعفرپور دارند وداستان آن به صورت مداوم به گذشته رفته و بر می گردد، فضای متفاوتی دارد.
وی افزود:قرار بود «جان آفرین» مستند نمایشی – رادیویی باشد و همسر ایشان به عنوان راوی در کار حضور داشته باشند اما بعد شکل کار تغییر کرد و اکبر ملایی که نقش همسر خانم جعفر پور را در نمایش بازی می کرد روایت ها را خواند و در مقابل شیما جانقربان نیز نقش مرحومه زهرا سادات جعفرپور را ایفا کرد.
محمدعلی در پایان گفت: فضاسازی این نمایش بین واقعیت و رویا بود و موسیقی آن نیزدرهمین فضا انتخاب شد به علاوه قلم زیبا و روان زینب آرمند به تأثیرگذاری این نمایش کمک بسیاری کرده است.
مجموعه «جان آفرین » به سفارش رادیو سلامت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از رادیو نمایش نیز پخش می شود .
این مجموعه رادیویی به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مهرداد مهماندوست، افکتوری نرگس موسی پور ، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی شیما جانقربان، اکبر ملایی، شمسی صادقی، رضا عمرانی،بهناز بستان دوست، نگین خواجه نصیر، مینو جبارزاده، محمد پورحسن، شیوا رفیعیان، مهرخ افضلی و محمد شریفی مقدم از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه ساعت 6:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 21:30 به روی آنتن رادیو سلامت می رود.این نمایش ساعت 16:45 دقیقه نیز از رادیو نمایش تکرار می شود.

دسترسی سریع