کارگردان سریال آنها: ژانر وحشت در ایران مهجور و محدود است

میلاد جرموز کارگردان سریال آنها گفت: ژانر وحشت در ایران مهجور است و به دلایل متعدد پرداختن به این ژانر محدود است.

1400/07/17
|
18:46

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،میلاد جرموز کارگردان سریال آنها در گفتگوی تلفنی با برنامه زنده «پرانتز باز» درباره ژانروحشت در سینمای ایران گفت: ژانر وحشت جزو ژانرهای محبوب در جهان است. اما در ایران به دلایل متعددی پرداختن به این موضوع کم و محدود بوده است.
جرموز درباره ورودش به ژانر وحشت گفت: چند سال پیش پیشنهاد نوشتن فیلمنامه‌ای به من شد که ماحصلش فیلم شب بود. این فیلم محصول مشترک ایران و امریکا بود و اکران‌های جهانی آن همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: به دعوت مصطفی کیایی سریال آنها به من پیشنهاد شد که قرار بود دوازده قسمت بیست تا بیست و پنج دقیقه ای باشد. اما بعد از خواندن فیلمنامه متوجه شدم فیلمنامه‌ها پتانسیل بیشتر شدن را دارند که با موافقت آقای کیایی و پیوستن آقای پرستویی به عنوان تهیه‌کننده تبدیل به یک سریال ده قسمتی شد به نام «آنها».
او درباره تماشاگران ایرانی که به دیدن ژانر وحشت علاقه ندارند و جرات ساخت چنین مجموعه ای گفت: ما هم این ترس را داشتیم که مخاطب با این سریال ارتباط برقرار نکند. اما بعد از پخش سریال در پلت‌فرم این سریال هم مخاطب و جایگاه خودش را پیدا کرد. وی ضمن تاکید بر این نکته که ژانر وحشت در ایران مهجور است گفت: سریال آنها مانند دیگر سریالهای پلت‌فرم‌ها که در فضای مجازی سر و صدا به پا کردند تبلیغات گسترده‌ای نداشت‌.
نویسنده فیلم شب همچنین گفت: پس از گذشت سه ماه از پخش، این سریال همچنان در حال دیده شدن است و بازخوردهای خوبی هم دارد.
جزمور تاکید کرد ما باید ذائقه تماشاگر را بسازیم. اگر ریسک گریز باشیم و به سراغ ژانرهای مختلف نرویم تک یا دو ژانر بودن سینمایمان همچنان ادامه خواهد داشت و تهیه کنندگان هم سراغ ساخت این ژانر نخواهند رفت. وی تصریح کرد: اخیرا متوجه شدم تلاشهایی برای ساخت فیلمهایی در این ژانر شده که اگر همینطور پیش برود شرایط بهتر خواهد شد.
«پرانتزباز» به تهیه‌کنندگی و سردبیری مارال دوستی و با حضور منتقدان ، روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان، هر جمعه ساعت 21:00 از گروه برنامه‌های مستند و ترکیبی_نمایشی رادیو نمایش و به‌صورت زنده بر روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

دسترسی سریع