بازگشایی سینما موضوع داغ «گیومه» رادیو نمایش شد

امروز در برنامه زنده رادیویی «گیومه » رادیو نمایش ، مسوولان و سینماگران مطرح ایران درباره بازگشایی سینماها در تیرماه سال جاری به اظهار نظر پرداختند.

1399/03/24
|
14:53

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در این برنامه محمدرضا فرجی مدیر کل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم، حبیب اسماعیلی بازیگر، تهیه کننده ومدیرعامل رسانه فیلمسازان موعود ، سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما، مرتضی شایسته تهیه کننده و از موسسان هدایت فیلم و دبیر شورای صنفی نمایش و لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد حضور داشتند و با آنها گفت و گو شد که در ذیل می خوانید.
محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم درباره بازگشایی سینما گفت : حوزه سینما که در اختیار ماست از اول تیرماه باز می شود و سازمان سینمایی نیز از اول تیرماه این موضوع را شروع خواهد کرد.
ایشان درباره توئیت وزیر ارشاد گفت : حوزه نمایش فیلم کارش را از اول تیرماه آغاز خواهد کرد و بلیط نیز بدون افزایش قیمت عرضه خواهد شد.
وی افزود : در خصوص فیلم هایی که از اکران امتناع می کنند ما در قانون داریم که اگر فیلم هایی که قرارداد دارند از اکران انصراف دهند می توانند 6 ماه بعد اکران کنند.
ایشان درباره فیلم ها گفت : 5 فیلمی که قبلا در حال اکران بودند ادامه می دهند و قرار است که دو فیلم پرفروش نیز اکران کنیم که دوشنبه اعلام می شود ، فیلم های اکران آنلاین هم می توانند قرارداد ببندند و اکران شوند .
فرجی همچنین درباره پروتکل های بهداشتی گفت : اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شوند فکر نکنم مشکلی پیش بیاید . ما کارگاه آموزش آنلاین برای مدیران گذاشتیم و همه آموزش های لازم را داده ایم و این اتفاق و اجرای پروتکل های بهداشتی باید انجام شود و سینماها آن را انجام دهند.
وی درباره فروش گروهی بلیط ها تأکید کرد: افرادی که خرید گروهی انجام می دهند نمی توانند کنار هم باشند و فقط دریک ردیف می توانند بنشینند .

در ادامه حبیب اسماعیلی بازیگر ، تهیه کننده و مدیر عامل رسانه فیلمسازان موعود گفت :
در این ایام همه سالن های ورزشی ، مترو و بیشتر مکان های عمومی باز شده و متاسفانه مردم کمتر رعایت کردند . ما می دانیم که کرونا ادامه دارد و باید زندگی کرونایی را یاد بگیریم چون این تعطیلی عواقب بسیار جدی دارد و بیکاری نیز جز آن است و ممکن است ادامه دار باشد .
وی تأکید کرد : به نظرم مردم باید مراعات کنند و مشکلات زیادی وجود دارد اما سینما نیز مانند بقیه مشاغل باید باز شود و مردم نیز باید رعایت کنند.

سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما نیز افزود:
اگر مطلق بخواهیم سینما را تعطیل کنیم امکان پذیر نیست و باید یک برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد ، به نظر من همه باید دست به دست هم دهند که چرخه سینما باز هم راه بیفتد .
لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد نیز در این باره گفت :
تسهیلات مربوط به حمایت کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در حال انجام است و به بنگاه های اجتماعی اعلام خواهد شد و همه تاییدات و رد شدن ها را آغاز خواهیم کرد و تعداد ثبت نام ها بسیار زیاد بوده است و تمام تلاش بر این است که هر چه زودتر اتفاق بیفتد ، ایشان درباره بیمه ها گفت بخشی از مبالغ بیمه ها پرداخت شده و هنوز به سیستم وارد نشده است .

مرتضی شایسته تهیه کمننده و از موسسان هدایت فیلم و دبیر شورای صنفی نمایش نیز درپایان گفت : برای بعضی فیلم ها به جای یک سالن ، دو تا سه سالن در اختیار گذاشته ایم و فکری هم به حال مسائل اقتصادی کرده ایم که امیدواریم با استقبال خوبی انجام شود و امیدواریم مردم با رعایت نکات ایمنی و چارچوب بهداشتی به سینماها بروند ، سینما دارها نیز در این خصوص آموزش دیده اند و باید رعایت کنند .
ایشان درباره اکران فیلم ها گفتند : شنای پروانه و خوب، بد ، جلف ، جهان با من برقص و زیر نظر نیز اکران می شوند و تایید قطعی نیز روز دوشنبه منتشر می شود و فیلم های اکران آنلاین نیز می توانند به اکران سینماها وارد شوند.
گفتنی است برنامه زنده رادیویی «گیومه» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه کنندگی علی بهرامی از ساعت 9 تا 10:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

دسترسی سریع