صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

از روز پنج شنبه ، هفتم تیرماه ، پخش کتاب گویای وینسنس و گرگ خندان با موضوع " سقوط هواپیمای مسافربری ایران به وسیله ناو آمریکایی ، از رادیو نمایش آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، صادق زنگنه مدیر گروه فرهنگ و جامعه رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب گفت : بیش از یک سال است که رادیو نمایش تولید کتاب های صوتی را شروع کرده و تاکنون کتاب های زیادی را بازخوانی و پخش کرده است .
وی ادامه داد: کتاب صوتی مزایای زیادی دارد که پخش آن می تواند به بالا رفتن فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمک کند.
زنگنه در خصوص انتخاب کتاب " وینسنس و گرگ خندان " گفت : داستان این کتاب درباره پرواز شماره 655 است که در سال 67 از بندر عباس به سمت دبی درحال پرواز بود اما با شلیک موشک از ناو یو اس اس وینسنس آمریکا سرنگون شد و 290 مسافر آن که 66 نفر از آن ها کودک بودند جان باختند.
مدیر گروه فرهنگ و جامعه رادیو نمایش افزود: نویسنده شیرازی این کتاب ، آقای بیژن کیا برای اثبات مظلومیت قربانیان این حادثه بزرگ انسانی اقدام به نگارش رمانی برگرفته از این اتفاق کرده که باتوجه به اینکه ملیت های مختلف در این پرواز حضور داشتند سعی شده شخصیت های رمان نیز غیر ایرانی باشند .
وی در پاسخ به این سوال که چه تغییراتی در خوانش این کتاب صورت گرفته است ؛ گفت : معمولا در خوانش کتاب های صوتی تغییری صورت نمی گیرد و سعی می شود به اصل کتاب و زحماتی که نویسنده اثر می کشد احترام گذاشته شود و این کتاب نیز بدون تغییر و به صورت کامل تولید شده است.
زنگنه در خصوص انتخاب رامین پورایمان برای خوانش این گتاب گفت : دلیل انتخاب آقای رامین پورایمان ، جنس صدای ایشان است که به شخصیت محوری رمان نزدیک است و شنونده می تواند ارتباط بهتری با اثر برقرار کند . روحیه و شخصیت آقای پورایمان و علاقه ایشان به این جنس از کار توانست به جذاب تر شدن اصل رمان کمک کند .
مدیر گروه فرهنگ و جامعه رادیو نمایش در پایان گفت : کتاب وینسنس و گرگ خندان متعلق به انتشارات سوره مهر است که توسط گروه فرهنگ و جامعه رادیو تبدیل به کتاب صوتی شده و خوانش آن توسط رامین پورایمان صورت گرفته و فرشاد آذرنیا تهیه کننده آن است.
گفتنی است " کتاب صوتی وینسنس و گرگ خندان " از هفتم تا 21 تیرماه ، ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می شود.
مرتبط با این خبر

  • امیر دژاکام در رادیو نمایش از" مکبث " گفت

  • لحظه به لحظه با جشنواره تاتر فجر در رادیو نمایش

  • برنامه های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در رادیو نمایش تحلیل شد

  • رادیو نمایش از انجمن هنرهای نمایشی ایران حمایت می کند

  • تحولات تاریخی انقلاب اسلامی در رادیو نمایش شنیده می شود

  • آشا محرابی در رادیو نمایش " سوگند " یاد کرد

  • "خاطرات دیروز، یادگارامروز" در رادیو نمایش

  • " در جستجوی طلا" را از رادیو نمایش بشنوید

  • "سازمان یافته " در رادیو نمایش

  • پخش "حکمت گردنبند" به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا"س"از رادیو نمایش