رادیو نمایش 214 قسمت نمایش رمضانی را معرفی كرد

محمد‌رضا قربانی مدیر كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از پخش 214 قسمت نمایش رادیویی در ایام ماه مبارك رمضان خبر داد.

1396/02/31
|
13:12

به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو مدیر كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب افزود: این نمایش های رادیویی در قالب 7 سریال رادیویی تهیه و تولید شده است كه در ایام ماه مبارك رمضان از رادیو نمایش پخش خواهد شد.
قربانی ادامه داد : این آثار هر كدام در 30 ،34، 40، 50 قسمت توسط نویسندگان این مجموعه نوشته شده اند و موضوعاتی چون اخلاق گرایی، خانواده و سبك زندگی ایرانی اسلامی ، ادای دین و كمك به دیگران، نیكی، پاداش، راستی، انسان دوستی، خودشناسی و نگاه به گذشتگان، اخلاق گرایی، جایگاه انسان ، تقویت روحیه و پرهیز از گناه را دربر می‌گیرند.
بر اساس این گزارش ؛ خلاصه داستان های این سریال های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است :
سریال رادیویی "مقصد نهایی " به كارگردانی رضا عمرانی ،ساعت 13:30درباره ی زندگی قاچاقچی جوان اما كهنه كاری است كه از سنین كم به دلیل فوت پدر و مادرش و بواسطه پسر عموی پدرش ، با یك باند بزرگ قاچاق عتیقه و زیر خاكی همكاری داشته اما در سفر آخر درست چند روز مانده به ماه رمضان در حین جابجایی اجناس قاچاق ماشین او به ته دره ای سقوط می كند و بیهوش می شود و . . .
داستان "انعكاس " به كارگردانی فریدون محرابی كه ساعت 16:00 از رادیو نمایش پخش می شود ، درباره ی وكیل 50 ساله ای است كه به خاطر راه ناصوابی كه انتخاب كرده است ، زندگی اش دچار آشفتگی شده است و حالا پسرش درگیر یك پرونده قضایی شده است و در ایام ماه رمضان به او تلنگری خورده و ...
"امید قنبر"به كارگردانی مهدی نمینی مقدم عنوان سریال دیگری است كه در این ایام ساعت 18:45 دقیقه به روی آنتن می رود، ماجرای جوان 32 سالی است كه در خانواده زحمتكش بزرگ شده است ولی بدلیل انتخاب راه اشتباه درگیر پرونده قتل شده است و حاجی مراد مرد نیكوكاری است كه در ایام ماه رمضان به افراد خانواده نیازمند كمك می كند و ...
نمایش رادیویی "نذر" به كارگردانی : مینو جبارزاده نیز درباره مرد میانسالی است كه سالها قبل نذر كرده كه هر وقت مغازه اش را افتتاح كرد در اولین ماه رمضان هر روز در طباخی اش به سی نفر مستحق افطاری بدهد اما درست در اولین روز ماه مبارك برایش اتفاقاتی می افتد كه راه جدیدی را در زندگی او باز می كند.این سریال رادیویی ساعت 17 از رادیو نمایش پخش می شود.
علاوه بر آن 3 عنوان سریال نمایشی نیز برای پخش در ماه رمضان آماده شده است كه به صورت تك قسمتی و اپیزودیك ارائه می شود .
مجموعه نمایشی " فانوس" هر روز در قالب نمایش به یك پرسش دینی كودكان و نوجوانان پاسخ می دهد .این نمایش هر روز ساعت 11:45 پخش می شود.
در مجموعه نمایشی " شبستان " نیز هر روز یكی از مساجد معروف ایران در قالب نمایش به مخاطبان معرفی می شود . این مجوعه هر روز ساعت 16:30 پخش می شود.
مجموعه نمایشی "یك حدیث ، یك زندگی نیز با بهره مندی از احادیث بزرگان دین ، راه حل هایی برای گریز از گرفتاری های زندگی دنیای معاصر ارائه می دهد . این سریال رادیویی هر روز ساعت 19:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.
گفتنی است همگی این آثار با هنرمندی همكاران رادیویی در اداره ی كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند كه علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبكه های رادیویی پخش خواهد شد.

دسترسی سریع